مقالات

استفاده از لوازم کاهنده آب چه فوایدی دارد؟

امروزه استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف آب به علت افزایش جمعیت و کمبود منابع آبی از جمله موارد ضروری به حساب می آید. بر این اساس می بایست سیستم های کاهش مصرف آب را طوری طراحی کنیم که میزان آب کمتری در زمان مشخص به مصرف‌کننده توزیع شود.

طراحی یک سیستم چرخشی تصفیه آب برای جلوگیری از هدر رفتن آن در مناطقی که از کمبود شدید آب رنج می‌برند منطقی به نظر می‌رسد.البته استفاده از این گونه وسایل برای مناطق خاص و استثنایی توصیه می شود.

همچنین برای مصارف بیرون از خانه مانند باغبانی و غیره، برای کاهش و جلوگیری از مصرف زیاد آب می توان از بعضی روش ها به صورت فیزیکی (استفاده از ابزار ) مانند آب پاش ها و روش طبیعی از قبیل کاشت گیاهان کم مصرف و متناسب با شرایط اقلیم منطقه استفاده کرد.

همچنین در مواردی نظیر استفاده از سیفونها، کاهش حجم مفید مخزن از جمله راهکارهای صرفه جویی در مصرف آب می باشد. در ادامه مطلب قصد داریم که شما را با نحوه صرفه جویی در مصرف آب و نیز تجهیزات کاهنده مصرف آشنا کنیم.

در صنعت ساختمان سه دسته محصول وجود دارد که با مصرف آب ارتباط مستقیم دارد:

۱- شیر آلات آب : ساز و کار انواع شیرآلات آبی که کم مصرف تلقی می شوند، به این صورت است که ، با مخلوط کردن درصدی از هوا با آب ،حجم و فشار مورد نیاز جهت شست و شو را تامین می کند. شیرآلاتی مانند شیرهای روشویی، سردوش ها و شیرهای شلنگی
۲- پرلاتورها : پرلاتورها بر روی شیرهای معمولی بسته می شوند و با مخلوط کردن هوا با آب ،حجم مورد نیاز آب مصرفی تامین می گردد و دبی آب را کاهش می دهد .

 

۳- فلاش تانک ها : با استفاده از فلاش تانک های دوحالته ،دو زمانه و کششی فشاری با مخازن کوچکتر و دیگر انواع فلاش تانک دیواری، می توان میزان تخلیه آب را در سرویس های بهداشتی کاهش داد.

باید بدانید که ۷۰ درصد از سهم مصرف آب خانگی ، مربوط به استحمام و سرویس های بهداشتی است.بنابراین با استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف آب در سرویس های بهداشتی با استفاه از فلاش تانک های کم مصرف یا حمام با استفاده از سردوش های مخصوص ،می توانیم به کاهش مصرف آب و صرفه جویی هر چه بیشتر در این ماده حیاتی کمک زیادی کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.